Депутати облради закликають владу не допустити бідності громад

Новий очільник Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко визнає, що на сьогодні об’єднані територіальні громади – практично обезземелені. Їхні потенційні резерви та запас землі, які б могли використовуватися для розвитку, уже розграбовані.

Роман Лещенко

Як зазначила керівниця однієї з фракцій у Чернігівській облраді Ольга Чередник, на сьогодні саме Держгеокадастр в областях розпоряджається землями органів місцевого самоврядування поза межами населеного пункту.

Ольга Чередник

«У той же час, влада неодноразово обіцяла передати ці землі ОТГ, але виконала цю обіцянку лише частково – для окремих громад», — сказала вона.

Окремі депутати облради закликають владу не допустити бідності громад: парламент має ухвалити законопроєкти про передачу земель державної власності за межами населених пунктів та посилити захист прав на землю ще до відкриття ринку.

«Запас земель дасть громадам та кожному її мешканцю перспективу розвитку та соціальної справедливості. А інвесторам – можливість ефективно працювати, без зайвих адміністративних навантажень і корупційних «схем», — наголосила Ольга Чередник.

Водночас вона підкреслила, що на Чернігівщині її однопартійці послідовно відстоювали питання передачі у власність громад лісів, що наразі належать районним агролісгоспам.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте