Платниками Чернігівщини сплачено більше 5 мільярдів гривень податків

Протягом 11 місяців платниками Чернігівщини сплачено більше 5 мільярдів гривень податків та зборів

За період з січня по листопад поточного року платники Чернігівської області сплатили до бюджетів понад 5 млрд. грн. податків і зборів. Це перевищує минулорічний показник на 36 відсотків або майже на 1,4 млрд. гривень.

До державного бюджету зібрано 2,3 млрд. грн. і перевищено надходження 11 місяців 2015 року на 22 відс. або на 419 млн. гривень.

До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено майже 2,8 млрд. гривень. Як і у попередніх місяцях, спостерігається тенденція росту надходжень, порівняно з минулорічними показниками у півтора рази. Додатково надійшло 948 млн. гривень. Прийняті місцевими радами бюджетні призначення у частині податків і зборів виконані на 115,3 відсотки, зібрано більше на 371 млн. гривень.

Найбільш вагомий внесок у наповнення бюджетів територіальних громад у поточному році забезпечує сфера державного управління, культури, освіти та охорони здоров’я – 22,3 відс. (622 млн. грн.).

Сільськогосподарськими підприємствами сплачено 560 млн.грн. податків (20,1 відс. доходів місцевих бюджетів), лісогосподарськими – 127 млн. грн. (4,5 відс.).

Доля підприємств торгівлі та громадського харчування у наповненні бюджетів територіальних громад складає 11,8 відс. (328 млн. грн.), добувної, обробної промисловості та постачання енергоносіїв – 15,5 відс. (431 млн.грн.).

Пересічні громадяни (підприємці, самозайняті особи та платники податку на майно) сплатили до місцевих бюджетів 342 млн. гривень (12,3 відс. надходжень).

У порівнянні з минулим роком практично по всіх галузях народного господарства Чернігівщини спостерігається приріст сплати податків до місцевих бюджетів.

Світлана СТРИЖАК

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте