Про справжнє дитинство вони чули, але ніколи його не бачили

Результатом провальної роботи зі створення патронатних сімей в Ніжинському районі Чернігівщини, який після останніх трагічних подій посилено моніторить формація «С14», стало те, що дітей вилучають з неблагополучних сімей, в яких відбувається насилля чи існують неналежні умови утримання. Дітей просто звозять в районну лікарню до дитячого відділення. Там малечу оглядають та розміщують в одній з палат медичного закладу. І на цьому все… Саме тому допомагати дітям взялися волонтери «С14». 

Погодьтеся, що лікарня – не найкращий заклад для малечі і далеко — не санаторій. Дітки перебувають там, як в ізоляторі тимчасового тримання: на прогулянку їх виводять один раз в два дні, тривалість самої прогулянки – всього півгодини. Жодних розваг, а в школах району, між іншим — весняні канікули.

Волонтери формації «С14» вирішили подарувати малечі невеличке свято, адже дитинство –  це той період життяколи веселощі і розваги є життєво необхідними для здорового формування маленьких українців, як особистості.

Наші дівчатка поєднали веселі забави з психологічними методикам, під час яких діти, через ігри, позбувалися своїх комплексів та страхів. Варто зауважити, що адміністрація Ніжинської районної лікарні розуміє психологічні потреби дітей і йде назустріч волонтерам, поступово переймаючи досвід відомих спеціалізованих лікарень України та світу. В таких лікарських закладах діти не просто лікуються, а відновлють здоров’я, не втрачають щасливої миті дитинства.

Прекрасним доповненням до веселих ігрових методик стали смачні подарунки, які дітвора отримала якраз до вечері. Пробувши майже три години з маленькими українцями, яких держава тимчасово позбавила батьківського піклування, дівчатка волонтери не хотіли від них іти, а діти, безумовно, не хотіли відпускати тих, хто подарував їм бодай годину-другу справжнього дитинства, про яке вони чули, але ніколи не бачили.

Наостанок хотілося подякувати районному соціальному центру та службі у справах дітей за те, що принаймні не заважали виконувати їхню роботу та не чинили бюрократичних перепон.

Здобутий в Ніжині досвід волонтери «С14» планують перенести на інші райони Чернігівщини. Вже найближчим часом запланований моніторинг неблагополучних родин в окремих регіонах краю. Закликаємо всіх, кому небайдуже майбутнє нашої країни, приєднуватись до нашої соціальної ініціативи та допомогти нам врятувати дитинство, виростити повноцінних українців. 

За повідомленням формації «С14»

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте