Ще трохи і прилад у Чернігові для лікування раку буде

Чернігівська спільнота збирає кошти на додаткове обладнання для повноцінного функціонування новопридбаного лінійного прискорювача в Чернігівському обласному онкологічному диспансері. Мовиться про комп’ютерний томограф та дозиметричне устаткування, його вартість складає 25 мільйонів гривень, тоді як загальна вартість проекту «Лінійний прискорювач» становить 107 млн гривень.

Завдяки благодійній акції «Промінь надії» (нагадуємо: це спільний проект онкологів, артистів та влади), що стартувала 20 листопада, ця сума поступово зменшується. Адже вже 26 листопада естафету надії прийняв від облдрамтеатру міський Палац культури, де відбулися два великих концерти. Силами творчих митців різного віку, які, образно кажучи, діамантами засіяли цього дня на підмостках міського культурно-мистецького закладу, вдалося зібрати суму в 67 736 гривень.

Головний лікар КЛПЗ “Чернігівський обласний онкологічний диспансер»,  заслужений лікар України Валерій Зуб:
— Лінійний прискорювач дуже потрібний для онкодиспансеру, адже допомагає вивести лікування онкологічних захворювань на новий рівень. Це обладнання відслідковує ракові клітини з максимальною точністю і спрямовує випромінювання у потрібну точку, не завдаючи пошкоджень здоровим тканинам. В Україні подібне обладнання є тільки у 4-х комунальних закладах. До 1 грудня планується поставити лінійний прискорювач в оновлений корпус диспансеру.

Як зазначив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, який власним коштом придбав 300 квитків, підтримати благодійну акцію – це, перш за все, його громадянський обов’язок. Із міського бюджету перераховано на придбання лінійного прискорювача 10 млн гривень. Опікуватися ж проблемами онкологічного закладу мер міста планує й надалі. Адже Чернігівський онкодиспансер – це єдиний в області спеціалізований соціально значущий заклад, який вирішує проблеми лікування онкохворих не тільки Чернігова, а й регіонів і де основна категорія звертань – люди, котрі не мають значних коштів, які б забезпечили їхнє лікування за кордом. На думку міського голови, в онкодиспансері є фаховий потенціал, створена матеріально-технічна база, залишилося лише дооснастити обладнанням за вимогою часу.

— Це наша спільна відповідальність, адже наша область є найбільш постраждалою від Чорнобильської трагедії. Місто з міського бюджету допомогло коштами у 10 млн грн, — сказав міський голова.

Як акцентувала увагу присутніх директор міського Палацу культури Ірина Должикова, лінійному прискорювачу – бути! Адже сила оздоровчого мистецтва, яке несуть творчі колективи в глядацьку залу, помножена на теплу та привітну атмосферу аудиторії, розуміння громадськістю ситуації настільки, що вона відчуває це як свою особисту проблему, творить добро і доводить, що лише разом ми − сила, яка здатна мрію наблизити до реальності.

Головний лікар Чернігівського обласного онкологічного диспансеру Валерій Зуб висловив велику подяку владі, творчому осередку, громаді міста та області, які з розумінням поставилися до існуючої проблеми та простягнули руку допомоги. Щоденно в Україні 470 людей дізнаються, що хворі на рак, а 250 − помирають від цієї хвороби. Лінійний прискорювач – це реальний шанс онкохворих на одужання. Від імені онкологів він закликав спільноту об’єднати зусилля в боротьбі зі страшною недугою.

Наразі відомо, що благодійну естафету «Промінь надії» вже приймають райони області.

Підтримати доброчинну справу можете і ви.

Реквізити:

р/р 31557301121263 у ГУДКСУ в Чернігівській області МФО 853592 код за ЄДРПОУ 02006065

Призначення надходжень:

На придбання лінійного прискорювача з комплексом обладнання для оснащення радіотерапевтичного відділення КЛПЗ “ЧООД”.

Дізнатися більше:

КЛПЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер» • 14029, м. Чернігів, просп. Миру, 211; • тел./факс (04622) 5-30-07; Здолаємо рак разом!

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте