Ювілейний фестиваль бардів відбувся на Голубих озерах Чернігівщини

Незабутні враження та чудовий настрій отримали ті, хто прибув у чарівне місце Чернігівщини на триденний Міжнародний фестиваль авторської пісні на «Голубих озерах». Фестиваль цьогоріч особливий — йому виповнилося десять років!

Тож на Х музичний «форум» з`їхалися представники з багатьох куточків України та області. Щоправда, через відомі усім нам причини не було бардів з Білорусі та Росії. Хоча, як справедливо зазначив Президент благодійного фонду ім. Софії Русової Іван Чаус, справжня музика та творчість не повинні розділятися за мовами. «Я ділю музику на духовну та недуховну, в мене немає інших критеріїв», — дізнався господар бардівського фесту.

На сцені «літнього театру» Голубих озер продемонстрували свою творчість не лише конкурсанти, а й члени журі фестивалю та гості, серед яких відомі барди — Вадим Гефтер із Дніпра, Віктор Байрак із Вінниці, Дмитро Долгов із Києва… А всього за перемогу у конкурсі змагалися біля 20 представників із Чернігова, Вінниці, Рівного, Києва, Запоріжжя, Одеси та Харкова. У номінації «Глядацькі симпатії» перемогу здобув Володимир Бердник із Городні. А його земляк Сергій Лепень став володарем Гран-прі фестивалю.

Учасників фестивалю привітали також народний депутат України Олег Семінський, заступник голови облдержадміністрації Олена Дума, голова облради Олена Дмитренко та засновник фестивалю — президент Благодійного фонду імені Софії Русової Іван Чаус.

– Раді вітати Вас на Чернігівщині, яка гостинно зустрічає кожного, хто закоханий в усе українське, хто пов’язав своє життя з літературою та мистецтвом, – привітала учасників творчого конкурсу заступниця голови Чернігівської ОДА Олена Дума. — Проведення на Голубих озерах яскравого Міжнародного фестивалю авторської пісні збагачує культурно-мистецьке життя регіону, є привабливим туристичним магнітом, одним з культурних брендів Чернігівщини.

Під час урочистої церемонії нагородження лауреатів ідейний натхненник та практичний організатор фестивалю Іван Чаус згадав, як кілька років тому розпочинали цей проект.

— На перших порах я хвилювався, а тепер вже ні. А знаєте чому? — звернувся до глядачів Іван Чаус. — Тому що за ці роки фестиваль набув неабиякої популярності. За роки проведення фестивалю у нас з`явилися справжні друзі і просто небайдужі люди, які допомагають, щоб такі зустрічі відбувалися й надалі… Тож якщо ми бодай трохи розчулили ваші душі, то фестиваль видався вдалим.

Звертаючись до гостей фестивалю народний депутат Олег Семінський підкреслив, що саме пісня вдало єднає Україну.

— Це гарний приклад локалізації, — сказав політик, — це коли ми виробляємо українське, думаємо по-українськи, споживаємо українське і відпочиваємо тут, в Україні, на Голубих озерах.

Голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко висловила надію, що цей фестиваль набиратиме популярності й надалі.

— Хочу побажати усім нам, щоб ми зустрілися ще і на тридцятому, і на сороковому фестивалі, — виразила сподівання голова облради.

Організатором фестивалю, окрім Благодійного фонду ім. Софії Русової, також є: Чернігівська обласна державна адміністрація та обласна рада, Департамент культури і туризму, національностей та релігій ОДА, Обласний центр народної творчості, Обласний філармонійний центр фестивалів та концертних програм.

По завершенні гала-концерту для гостей та учасників фестивалю на березі Голубого озера відбулося феєричне дійство — відтворення свята Івана Купала. Представили театрально-фольклорне видовище артисти Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів і концертних програм.

Сергій Вітер, спеціально для видання Спецкор регіон

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте