«Весна іде, красу несе». Справжнє фольклорне дійство у Сосниці
Цьогорічний Міжнародний день музеїв в літературно-меморіальному музеї Олександра Довженка в Сосниці ввібрав в себе риси фольклорного свята, театрального дійства і традиційного дня відкритих дверей. Літературно-фольклорне свято «Чари музики і слова» за участі митців Чернігова та області зібрали на садибі музею чимало сосничан та гостей району. Пощастило з погодою – сонце, яке не надто балує нас своєю появою в останнім місяці весни – сяяло весь день і радувало теплом.
На фоні сосницької природи колоритно і яскраво виглядав виступ Чернігівського молодіжного театру, який розпочав свято. Театр привіз у Сосницю виставу «Зачарована Десна», за постановку котрої Заслужений артист України Олексій Биш нещодавно був удостоєний премії ім. Леоніда Глібова.
Потім відбувся конкурс читців. Цей конкурс проводиться в музеї вже вдруге, присвячений він довженківський тематиці – учасники мають читати твори Олександра Довженка або ж твори про Довженка. Минулоріч у ньому взяло участь менше десяти учасників, у цьому році число учасників зросло до тридцяти. Серед творів було багато власних. Приємно, що конкурс знайшов відгук як серед підростаючого покоління, так і у його наставників.
Співали для присутніх лауреати премій Д.Луценка «Осіннє золото» Сосницький народний фольклорний колектив «Криниці» та менянка Валентина Кушніренко, талановиті співаки району.
Дуже сподобалося публіці фольклорне дійство «Весна іде, красу несе» у виконанні дитячого вокального ансамблю «Сосничаночка».
На території садиби діяли виставки робіт народних умільців з Сосниці та Чернігівщини. Зокрема варто згадати імена письменниці з Чернігова Тетяни Пакалюк та письменника-травника з Бахмаччини Івана Просяника, котрі із задоволенням презентували свою творчість і спілкувались із усіма бажаючими.
Для гостей відвідування музею було безкоштовним.
Олександр МАЙШЕВ