Будяк корисний. Поради травозная Івана Просяника з Чернігівщини

Мало яке зело зрівняється з будяком (його ще називають татарник, чортополох) за своєю кровоочисною та кровоспинною дією. Окрім того він сечогінний, антимікробний, в’яжучий. Допомагає при гіпотонії, запаленнях сечового міхура, ревматичних, подагричних болях, слабкості серця. Гасить спастичні кашлі, астму. Повертає недужому бадьорість тіла й духу. Потужна протипухлинна рослина.

Алкоголізм. 10 г трави будяка, два лаврових листки на склянку окропу. 10 хв кип’ятити на слабкому вогні. Пити місяць по 1 ст. ложці тричі на день до їжі. Але це коли людина сама захоче кинути страшну недуж, наслану потойбіччям.

Аритмія. 1 суцвіття будяка на 1 скл. окропу. Настояти ніч у духовці. По 1 ст. ложці 4 рази на день за 30 хв. до їжі. Три тижні. Тиждень перерва й повтор.

Астма бронхіальна. Будяк із похиленою голівкою. 1 ст. л. верхівки рослини на 1 скл. окропу. Кип’ятити до 4 хв. Настояти дві години вкутаним. Вживати по півсклянки 3—4 рази на день. До їжі.

Бронхіт задавнений. Коріння шешибора 1 ст. л. посіченого на 300 мл окропу. Кип’ятити  на слабкому вогні 5 хв. Настояти вкутаним годину. Вживати по півсклянки 4 рази на день. Під час астматичних приступів палити листя з будяка чи дурману звичайного. 3—4 затяжки.

Гемангіома печінки — жирові переродження її тканин. Рослина під час цвітіння із коренем. 1 л соку на 0,5 л міцної горілки. По 1 ст. ложці тричі на день, заїдаючи дещицею меду та вершкового масла. Лікування довге, але успішне.

Відновлення потенції (заспокійливе від нечисті, наслань).

Кожної рослини по 15 г. Будяк, осика, полин, чорнобиль, плакун-трава, щитник чоловічий (папороть).  На 0,5 л горілки настояти 18 днів. По ст. л. тричі на день. Три тижні.

Захворювання крові. 1 ст. ложка листя без колючок на 300 мл окропу. Кип’ятити на слабкому вогні до 5 хв. Або ж 4 суцвіття на півлітра окропу. Настояти вкутаним до охолодження.  Вживати по чверті склянки 4 рази на день до їжі.

Примітка: цей же настій добре снодійне. Проте тато настоювали цвіт будяка на меду як знадіб’я, що відновлює сили, відгонить страхи.

Недуж печінки з водянкою. У рівних частинах будяк, цмин піщаний, нагідки, корінь кульбаби, кукурудзяні чубки, кропива дводомна, але півчастини моріжку. I чверть всього збору ягоди ялівцю потовченого на порошок. Дві ст. ложки залити півлітрою окропу. Настояти ніч у духовці. Вживати по чверті склянки за півгодини до їжі тричі на день.

Неспокій. Коли дитя пробуджується з плачем і криком, обкурювали його висушеним листом будяка. Те ж роблять і при переполохові. Знімає нервову напругу.

Рак шлунково-кишкового тракту. Взяти по 20 грамів листя будяка під час цвітіння зі стеблом і квітом, стільки ж березових бруньок та златоцвіту (чистотілу). 2 столові ложки залити 0,5 л окропу, підкип’ятити до 1 хв. Настояти 1 годину вкутаним. Вживати по півсклянки тричі на день до їжі. Потовчене листя будяка прикладають до чиряків — дуже швидко прориває.

Іван Просяник

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте