Чернігівські «тигри» попрощалися з першою лігою

25 травня матч останнього, десятого туру другого етапу Чемпіонату України в Першій лізі футболісти ФК «Чернігів» провели на виїзді в Ужгороді на стадіоні «Авангард» проти харківського «Металіста».

Гра розпочалася зі вшанування хвилиною мовчання загиблих під час бойових дій російсько-української війни.

Це протистояння не мало доленосного для «тигрів» значення, адже після прикрої домашньої нічиєї у грі з тернопільською «Нивою» чернігівці втратили усі шанси на збереження прописки у Першій лізі.

Першими на 12-й хвилині відкрили рахунок харків’яни. Денис Підручний виконав передачу у штрафний майданчик гостей і Даніїл Тепляков сильним ударом відправив м’яч у ворота чернігівців.

«Тигри» прагнули відігратися і наприкінці першої половини зустрічі це їм вдалося зробити. Джіліндо Безгубченко дальнім пасом вивів на ударну позицію Віталія Ментея, який майстерним ударом відновив рівновагу у матчі.

У другому таймі, обидві команди демонстрували рівну гру, гольових моментів було небагато, і нечисленні глядачі на трибунах забитих голів більше не побачили.

Отже, після нічиєї з харківським «Металістом» з рахунком 1:1 чернігівські футболісти завершують Чемпіонат на дев’ятій сходинці у групі «вибування» і припиняють свої виступи у Першій лізі. Також разом із «тиграми» Першу лігу залишають кременчуцький «Кремінь» та «Гірник-Спорт» із Горішніх Плавнів. ФК «Хуст» та запорізький «Мелалург» зіграють стикові матчі за збереження прописки у Першій лізі з бронзовим та срібним призерами Другої ліги.

Чемпіоном Першої ліги став петрівський «Інгулець», який в останньому турі переміг львівські «Карпати», що стали другими, з рахунком – 2:1. Ці команди забезпечили собі вихід до Прем’єр-ліги. Бронзовий призер першості – київський «Лівий Берег» та четверта команда – кам’янець-подільський «Епіцентр» проведуть перехідні матчі за право брати участь у Прем’єр-лізі з київською «Оболонню» та рівненським «Вересом» відповідно.

Чемпіоном Прем’єр-ліги сезону 2023/2024 став донецький «Шахтар», також «гірники» здобули Кубок України. Срібні медалі вибороло київське «Динамо», «бронза» – у криворізького «Кривбасу». Залишають вищу лігу «Металіст 1925» (Харків) та ФК «Минай».