Діловий візит чернігівської делегації до Польщі зірвали чиновники

Здійснити робочий візит до польського міста Жешув Чернігівський міський голова не зміг через дії чиновників. 

Який саме посадовець заборонив прикордонникам не пускати до Польщі міського голову Чернігова Владислава Атрошенка, якого обирала громада міста, у повідомленні прес-служби міськради не повідомляється, однак окремі ЗМІ припускають, що існувала така вказівка прикордонникам.

Як відомо, ще 31 травня на засіданні сесії міської ради Чернігова обранці уповноважили Владислава Атрошенка укласти угоду від імені всієї громади з польським містом Жешув. Нагадаємо, що Чернігів розірвав партнерські стосунки з білоруським містом Гомелем через підтримку владою Республіки Білорусь війни росії проти України.

Чернігівська делегація мала працювати у польському Жешуві протягом двох робочих днів — 19-20 червня. Цей візит обидві сторони готували протягом кількох тижнів, узгоджуючи план заходів, який був розписаний погодинно.

Крім підписання Договору були заплановані візити на комунальні підприємства Жешува, які працюють у сфері водопостачання та водовідведення, розділення та переробки побутових відходів, транспорту та зв’язку.

«Візит був важливим для міста та всієї громади і передбачав конкретні для нас результати вже сьогодні, — повідомляється в інформації прес-служби міської ради.— Чернігівська делегація мала ввести в курс справ приймаючу сторону стосовно руйнувань Чернігова та першочергової допомоги, якої він потребує, а також обговорити залучення досвіду польського Жешува для будівництва того ж сміттєпереробного заводу, модернізації сфери громадських перевезень».

Сам Владислав Атрошенко, коментуючи ганебні дії прикордонної служби щодо заборони виїзду, наголосив на необхідності зміцнення ділових стосунків із партнерами західних країн і, зокрема, дружньої нам Польщі.

«Я особисто не звик просити, це для мене така неприродня позиція. Я боюсь, щоб  вони не злякалися, що місто розбомбили і треба тільки гроші, гроші. Я обережно кажу так, що нам потрібна інформація — не обов’язково муніципальні гроші — інформація про гранти, урядові програми, можливо там присутні надпотужні корпорації у яких є соціальна складова, яку вони можуть спрямувати на потреби жителів міста Чернігова. Тобто, в першу  чергу це інформація», — підкреслив міський голова.

Після заборони  виїзду до сусідньої країни, в деяких ЗМІ поширилася інформація про “клянчення” грошей міським головою, на що Атрошенко відповів: 

«Місто Чернігів — не якась п’явка, яка хоче присосатися  до бюджету міста Жешува чи іншого. Це абсолютно інші стосунки. Коли звучали запитання від журналістів за якою сумою коштів ви їхали, то я сподіваюсь, що робота покаже це. Але домовлятися про дружні стосунки і обумовлювати скільки коштів ми отримаємо, то я думаю, що не дуже етично, коректно та культурно». 

Також мер міста справедливо пояснив чому саме зараз така поїздка до Польщі була вкрай важливою.

«Я можу зазначити єдине, що поляки надзвичайно відповідально підходять до цієї угоди і вони розуміють, що Україні потрібно допомогти. Такі міста як Жешув вони розуміють, що вони на кордоні Польщі — якщо росія проковтне Україну, то наступним буде Жешув»,   говорить Владислав Атрошенко.  

Зазначив очільник Чернігова і про важливість налагодження таких міжнародного партнерства як на рівні муніципалітетів, так і урядів.

«Нам на рівні країни треба напрацьовувати такі рішення пакетні — це і законодавчі, і товарні відносини з нашими країнами-партнерами, щоб ми створювали робочі місця. Я сподіваюся, що в місті Жешув ми будемо бачити і мати такого партнера, який буде провідником міста в країни Європи», — акцентував увагу Владислав Атрошенко. — Польський народ і влада високо оцінюють подвиг чернігівців під час блокади міста. Вони розуміють  що чернігівці  герої. Це надзвичайно зворушує. Там величезна повага державної влади до місцевого самоврядування. Це те, що на прикладі Польщі, демонструє вся Європа».

Схожа публікація: СПІВПРАЦЯ ЧЕРНІГОВА З ПОЛЬСЬКИМ МІСТОМ ЖЕШУВ (РЯШІВ

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте