Про нещасні випадки та гострі професійні захворювання в області

За 2021 рік в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області зареєстровано 648 страхових випадки, по яким складено акти форми Н-1/П (пов’язані з виробництвом) на 652 особи, серед яких 26 осіб зі смертельними наслідками.

Виробничий травматизм в порівнянні з 2020 роком збільшився на 462 страхових випадки. Ріст травматизму стався із-за надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням гострої респіраторної хвороби COVID, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Крім цього, за минулий рік зареєстровано 1 889 нещасних випадків на виробництві, які визнані такими, що не пов’язані з виробництвом, у тому числі 24 випадки – у разі природної смерті працівника в результаті різкого погіршення стану здоров’я.

Найбільше нещасних випадків (гострих професійних захворювань) зареєстровано в галузі охорони здоров’я, сільському господарстві, на транспорті.

Найбільше страхових випадків сталося в таких галузях: охорона здоров’я – 575; сільське господарство – 14; транспорт – 10; постачання електроенергії – 7; будівництво та освіта по 5 випадків.

Більшість зареєстрованих нещасних випадків і професійних захворювань по видах подій: інші види в т. ч. COVID -19 – 560 страхових випадків або 86,29 %; погіршення стану здоров’я – 10 або 1,54%; падіння потерпілого під час пересування – 19 або 2,93%; дорожньо-транспортна пригода на дорогах – 8 випадків або 1,23%.

По причинах настання нещасного випадку: організаційні причини: – 157 страхових випадків; інші причини – 465; психофізичні причини – 16; технічні причини – 9 страхових випадків.

Під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів за 12 місяців 2021 року сталося 25 страхових випадків.

У розслідуванні вказаних нещасних випадків і гострих професійних захворювань брали участь страхові експерти з охорони праці або представники відділень.

Страховими експертами з охорони праці з метою пропаганди забезпечення безпечних на нешкідливих умов праці на підприємствах області розповсюджено серед страхувальників 1 735 екземплярів інформаційних листків, пам’яток тощо; розміщено 189 публікацій в соціальній мережі та на офіційних сторінках інтернет видань управління виконавчої дирекції Фонду, територіальних громад та міських рад.

Функціонування ефективної системи управління охороною праці на кожному підприємстві та дотримання вимог безпеки праці працівниками – надійний шлях запобігання виробничому травматизму і професійних захворювань.

Микола Манжула, 

начальник відділу профілактики страхових випадків – головний страховий експерт з охорони праці управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте