Як на Чернігівщині в умовах війни молодь займається спортом

На Чернігівщині у межах президентської ініціативи «Пліч-о-пліч» до спортивних змагань у жовтні долучилися близько 5 тисяч осіб.

Останніми роками молодь все менше уваги приділяє заняттям спорту. На це вплинули, зокрема, коронавірусна хвороба та повномасштабна війна, через що багато дітей та студентів перейшли на дистанційне навчання. Змінити такий вектор має ініціатива Президента України на підтримку учнівського та студентського спорту у 2023-2024 роках «Пліч-о-пліч». Про її реалізацію на Чернігівщині говорили під час брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА.

«Головна мета проєкту – залучити якомога більше учнівської та студентської молоді до занять фізичною культурою та спортом, а також мотивація учнів та студентів до ведення здорового способу життя, – зазначила начальниця відділу дошкільної, позашкільної освіти, оздоровлення та виховної роботи Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Наталія Дягло. – Залучення школярів до фізичного розвитку, формування в них лідерських якостей через спорт і, що важливо зараз, – психоемоційна підтримка, налагодження соціальних контактів – це саме те, на що спрямована ініціатива Президента України».

У межах загальнонаціонального проєкту розроблено план проведення спортивних та спортивно-масових заходів серед учнів та студентів на поточний навчальний рік. Управління освіти і науки ОДА спільно з обласним відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України запланувало понад пів сотні заходів обласного рівня. Відповідні активності будуть проведені і в територіальних громадах.

За словами начальника обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН Дениса Закружного, заходи охоплюють всі навчальні заклади загальної середньої освіти, професійно-технічні, фахові передвищі та вищі. Регламенти спортивних ігор та змагань розробив Комітет з фізичного виховання та спорту МОН. Так, спортивно-масові заходи – це «Cool Games», «Cool Race», «Козацький гарт», «Козацька наснага», «Козацька ліга», «Студентська миля» та інші. Спортивні ж включають змагання з різних видів спорту, які заклад освіти чи територіальна громада обирає самостійно.

«На обласному рівні ми проводимо змагання з видів спорту, які наймасовіші, щоб долучити найбільшу кількість територіальних громад. У жовтні розпочали з челендж-фесту у загальноосвітніх закладах до Дня працівника освіти. Це зустрічі зі спортсменами, спортивні змагання тощо», – розповів Денис Закружний, додавши, що цьогоріч такі активності проведені на трьох локаціях – у Ніжині, Новоселівці та Чернігові.

Серед змагань, проведених в межах президентської ініціативи, – три дивізіони «Cool Games» (переможці представлять Чернігівську область на всеукраїнському рівні за декілька місяців) та відкриті обласні змагання з легкоатлетичного кросу серед здобувачів освіти пам’яті видатного чернігівського тренера Віктора Філіпова.

До слова, з-поміж територіальних громад, де шкільні ігри проводяться масштабно, Денис Закружний назвав Бахмацьку та Коропську.

У найближчих планах – змагання у закладах професійно-технічної та фахової передвищої освіти з шахів, шашок, настільного тенісу; обласні змагання серед школярів з художньої гімнастики.

Щодо кількості залучених – за місяць в обласних змаганнях взяли участь близько 950 осіб, загалом на Чернігівщині – майже 5 тисяч.

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте