Бюджет-2019. Як Уряд розподілив кошти на фінансування ключових галузей?

«Ми, як завжди, вчасно підготували проект бюджету. І саме головне, що він є абсолютно реалістичний. Реалістичний бюджет, який повністю збалансований, дає абсолютну впевненість в економічному зростанні у 2019 році», — Прем’єр-міністр України, Володимир Гройсман.

Додаткові кошти на соціальні виплати та пенсії

В 2019 році Кабінет міністрів передбачив збільшення розміру субвенції місцевим бюджетам на виплату соціальної допомоги до 63 млрд. грн. Ці кошти включатимуть в себе і фінансування нових урядових ініціатив допомоги українським родинам з дітьми – «пакунок малюка», муніципальну няню – і програму монетизації субсидій на житлово-комунальні послуги.

З нового року підвищиться мінімальна заробітна плата, яка збільшиться до 4200 гривень., а з 1 березня 2019 року вперше будуть автоматично проіндексовані пенсії в залежності від зростання інфляції та середньої заробітної плати. Крім того зростуть і військові пенсії – в середньому на 738 гривень.

«В держбюджеті на 2019 рік передбачається достатній ресурс, щоб повністю покрити індексацію пенсій українцям, заплановану з весни, і збільшення пенсій військовим пенсіонерам, які також заплановано на 2019 рік», – заявила міністр фінансів Оксана Маркарова.

Що стосується програми фінансування субсидій, то за словами міністра з цією метою буде виділено близько 58 млрд. грн. Ці кошти витрачатимуться за двома напрямками, один з яких передбачає перехід на монетизацію субсидій до кінця 2019 року.

Розбудова доріг

В 2019 році Уряд планує продовжити масштабний ремонт і будівництво доріг. Якщо до кінця цього року заплановано якісно відремонтувати близько 4 000 кілометрів автошляхів, то наступного року плани не менш сміливі. Тож, загальні витрати на розвиток дорожньої інфраструктури збільшаться на 7,9 млрд. грн. і складуть 55,6 млрд. грн. Гроші підуть не лише на відновлення доріг державного значення – субвенція на місцеві дороги в проекті бюджету на 2019 рік становить 14,7 млрд. грн. Потурбувалися в новому бюджеті і про безпеку руху . На ці цілі спрямують 2,1 млрд. грн.

Фінансування медицини

Наступного року на підтримку і розбудову оновленої системи надання первинної медичної допомоги буде виділено більше 15 млрд. гривень. Розпочнеться і реформа екстреної медичної допомоги, на яку передбачено 1 млрд. грн. За ці кошти будуть запроваджені сучасні диспетчерські протоколи, оновлено парк автомобілів “швидкої”. Стільки ж коштів спрямують і на програму «Доступні ліки». Завдяки їй люди матимуть можливість отримати безкоштовно чи з незначною доплатою понад 260 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Разом з цим, у 2019 році розпочнеться етап запровадження програми безкоштовної діагностики, на яку у бюджеті зарезервовано 2 млрд грн. З липня 2019 року 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра будуть оплачені державою. Пацієнти зможуть безкоштовно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш поширені види онкології у чоловіків і жінок.

Агропромисловий комплекс

Агропромисловий комплекс країни також очікує збільшення державного фінансування, яке буде виділено на: здешевлення придбання вітчизняної техніки (0,9 мільярди гривень), розвиток фермерських господарств (1 мільярд гривень), розвиток тваринництва (3,5 мільярди гривень), розвиток хмелярства, закладку молодих садів та виноградників(400 мільйонів гривень).

«Вітчизняний аграрний комплекс формує 12% вітчизняного ВВП і забезпечує близько 40% всіх валютних надходжень, – зазначає Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. – Тому підтримка АПК залишається серед головних урядових пріоритетів і в бюджеті-2019. Уряд забезпечив законодавчі вимоги щодо фінансування АПК на рівні не менше 1% загального випуску продукції в аграрному секторі».

Загалом, фахівці кажуть — цей бюджет є чи не найбільш збалансованим за останні чотири роки. Уряду вдалося збільшити його дохідну частину на 17,7 мільярда гривень завдяки проведенню низки заходів, серед яких: перегляд податкових надходжень за рахунок уточнення очікуваних зборів в цьому році; збільшення надходження від НБУ; врахування ресурсу, які дають ухвалені ВР законопроекти, що подавалися в пакеті з проектом держбюджету – зокрема, збільшення надходжень від рентної плати і акцизу.

Відтак дохідна частина бюджету 2019 року складе понад 1 трильйон гривень, а прогнозований ріст ВВП становитиме 3%.

Святослав ПОЛІЩУК, спеціально для видання speckor.net

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте