Актуально Акценти АПК Громада Гроші Економіка Знадобиться Популярне Право Прокуратура Силовики Статті. Аналітика Усі новини Чернігівщина 

Не успадкована приватна земля повертається до громади

Апеляційний суд Чернігівської області зобов’язав розглянути заяву прокурора по суті.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності органів прокуратури є забезпечення дотримання економічних інтересів територіальних громад.

Про це розповіли в прокуратурі Чернігівської області. 

Відповідно до положень Цивільного кодексу України органи місцевого самоврядування у випадку відсутності спадкоємців зобов’язані звертатися до суду із заявами про визнання спадщини відумерлою та у подальшому оформляти право власності на об’єкти нерухомого майна за територіальною громадою.

Водночас, на території Бахмацького району встановлено наявність не успадкованих тривалий час 8 га земель сільськогосподарського призначення.

Під час розгляду у суді позову прокурора про визнання майна відумерлим установлено, що за життя спадкодавець склав заповіт на належний йому житловий будинок, однак будь-яких розпоряджень щодо належних йому земельних ділянок до заповіту не внесено. Родичів померлий не мав.

У судовому засіданні спадкоємиця за заповітом зазначила, що вона претендує на спадкування у тому числі і земельних ділянок, однак будь-яких документів, що підтверджують її прав чи наявність родинних зв’язків з померлим, не надала.

Суд першої інстанції, не врахувавши позицію представника сільської ради та прокурора, без дослідження належних доказів, закрив провадження у справі, зазначивши, що сусідка померлого має право на спадкування, у тому числі, і земельних ділянок.

Не погоджуючись з таким висновком суду та послідовно відстоюючи позицію територіальної громади, прокурором вказане рішення оскаржено в апеляційному порядку.

Апеляційний суд Чернігівської області, розглянувши апеляційну скаргу прокурора, визнав її обґрунтованою та задовольнив, скасувавши незаконну ухвалу суду І інстанції з одночасним направленням справи для продовження розгляду по суті в порядку окремого провадження.

Ще цікаві публікації

Залиште свій коментар

Дякуємо за Вашу думку