Не успадкована приватна земля повертається до громади

Апеляційний суд Чернігівської області зобов’язав розглянути заяву прокурора по суті.

Одним із пріоритетних напрямків діяльності органів прокуратури є забезпечення дотримання економічних інтересів територіальних громад.

Про це розповіли в прокуратурі Чернігівської області. 

Відповідно до положень Цивільного кодексу України органи місцевого самоврядування у випадку відсутності спадкоємців зобов’язані звертатися до суду із заявами про визнання спадщини відумерлою та у подальшому оформляти право власності на об’єкти нерухомого майна за територіальною громадою.

Водночас, на території Бахмацького району встановлено наявність не успадкованих тривалий час 8 га земель сільськогосподарського призначення.

Під час розгляду у суді позову прокурора про визнання майна відумерлим установлено, що за життя спадкодавець склав заповіт на належний йому житловий будинок, однак будь-яких розпоряджень щодо належних йому земельних ділянок до заповіту не внесено. Родичів померлий не мав.

У судовому засіданні спадкоємиця за заповітом зазначила, що вона претендує на спадкування у тому числі і земельних ділянок, однак будь-яких документів, що підтверджують її прав чи наявність родинних зв’язків з померлим, не надала.

Суд першої інстанції, не врахувавши позицію представника сільської ради та прокурора, без дослідження належних доказів, закрив провадження у справі, зазначивши, що сусідка померлого має право на спадкування, у тому числі, і земельних ділянок.

Не погоджуючись з таким висновком суду та послідовно відстоюючи позицію територіальної громади, прокурором вказане рішення оскаржено в апеляційному порядку.

Апеляційний суд Чернігівської області, розглянувши апеляційну скаргу прокурора, визнав її обґрунтованою та задовольнив, скасувавши незаконну ухвалу суду І інстанції з одночасним направленням справи для продовження розгляду по суті в порядку окремого провадження.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте