Позиція США та Великобританії сьогодні екзаменує життєздатність Європи

Заява лідерів України, Німеччини, Франції та Росії щодо пошуку шляхів прискорення імплементації Мінських домовленостей свідчить про активізацію роботи Нормандського формату після довгої паузи. Це стало можливим в тому числі через формування потужної антипутінської коаліції.

Про це в ефірі 5 каналу сказав український політик, екс-віце-прем’єр-міністр Роман Безсмертний.

«Очевидно, що буде активізовано роботу в Нормандському форматі, який після вирішення проблеми з формуванням уряду в Німеччині, відмобілізований і може зайнятися цими питаннями. Така політична заява потрібна, щоб стартував новий процес», — зазначив він.

Проте, на його думку, велику роль зіграло те, що після масової висилки дипломатів у зв’язку з отруєнням Скрипаля стало очевидно, що «у світі сформована досить сильна антипутінська коаліція».

«Паралельно спрацювало повідомлення, що Чемпіонат світу з футболу в Росії може і не відбутися, а ця річ дуже важлива для Путіна. Далі світова преса написала про те, що Росія може почати серйозні переговори, і ми побачили відповідь Курта Волкера, що він бачить певну позитивну динаміку в цьому процесі. Все це обумовило необхідність зробити політичну парасольку, бо все-таки Нормандський формат — це верхівка цього айсберга», — зазначив він.

Джерело фото

Безсмертний відзначив, що Росія демонструє готовність до діалогу в питаннях і введення миротворців, і запровадження перехідних адміністрацій, але поки нічого не запропонувала в цих двох частинах.

«Я розцінюю цю заяву як тактичний хід Росії, який би дав можливість втримати певну рівновагу,  бо позиція США та Великобританії — продовжувати тиск. Захоплює те, що несподівано для багатьох Трамп привніс у світову політику: батіг та шматочок цукру. Хочете, підсолодимо, не хочете — будемо шмагати батогом. По суті, ми повернулися до колишньої моделі СРСР і світ», — зауважив політик.

Але, за його словами, злагоджена позиція США та Великобританії змусила Європу визначатись, і частина країн пішла на висилку дипломатів, а частина утрималася через політичний та економічний вплив Росії.

«По суті позиція Вашингтона та Лондона сьогодні екзаменує життєздатність Європи», — додав він.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте