У мільярдах обчислюється зовнішньоторговельний обіг Чернігівської митниці

За два перших місяці року зовнішньоторговельний обіг в зоні діяльності Чернігівської митниці перевищив 5,5 млрд гривень.

У Чернігівській митниці ДФС повідомляють, що загальний зовнішньоторговельний баланс експортно-імпортних операцій у зоні діяльності митниці протягом січня-лютого складає 5,6 млрд грн, з них – експорт 1,7 млрд грн та імпорт 3,9 млрд гривень. За вартісними показниками це на 2 відс. менше, а за ваговими – на 33 відс. більше ніж за відповідний період минулого року.

За два перших місяці року відбулося зменшення обсягів імпортних операцій за вартісними показниками на 15 відс. та збільшення за ваговими – на 29 відсотків. Тенденція до збільшення обсягів експорту товарів простежується, як за вартісними показниками – на 54 відс., так і за ваговими – на 59 відсотків.

Упродовж двох місяців митниками оформлено 9 407 експортно-імпортних митних декларацій, майже 100 відс. яких подано в електронному вигляді. Наразі на обліку в зоні діяльності митниці перебуває 1 972 суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності. З них фактично здійснювали діяльність 330 суб’єктів господарювання (17 відс. від загальної кількості). Крім того, у митниці здійснювали оформлення операцій 137 суб’єктів, які знаходяться на обліку в інших митницях.

За цей період найбільше імпортували до України міндобрива, обладнання для тютюнової промисловості, кам’яне вугілля, тракторокомплекти, на експорт відправляли шпалери, цигарки, заготовки верхньої частини взуття, багатожильний провід, пиломатеріали, зерно кукурудзи.

Світлана Стрижак

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте