У музеї зустрілися поцінувачі творчості Коцюбинського та Кобилянської

20 квітня до літературно-меморіального музею-заповідника завітали поціновувачі мистецького проекту «Михайло Коцюбинський. У колі друзів» на нову його зустріч, що була присвячена письменниці Ользі Кобилянській.

У теплій і по-домашньому затишній атмосфері гості слухали розповідь ведучої проекту Наталії Коцюбинської про непересічну особистість, жінку, що не хотіла підкорятися загальновизнаним правилам, майстриню українського слова Ольгу Кобилянську. Вона любила їздити верхи – це вишукане й дещо епатажне захоплення дуже їй личило. Струнка, юна, смолясто-чорнява, одягнена ретельно, але ніби трохи й недбало – щоб виглядало так, буцім вона не надає одягові великого значення. Мчала вулицями провінційного буковинського містечка – одяг розвівався на вітрі, струнка постать врізалася у надвечірній обрій, строга зачіска на проділ не дозволяла жодної легковажності. І очі – на позір суворі, із глибоко захованими мріями, пристрастями й пожаданнями.

Історія життя Кобилянської непроста, вона надихає на нові звершення і ще раз підтверджує: жінка, сильна духом, здатна на все, вона може підкорити нові вершини, які до цього давалися лише чоловікам.

Наступна зустріч проекту відбудеться 17 травня. Вона буде присвячена не менш визначній особистості в історії української культури – Марії Заньковецькій.

Марія Коробко, науковий співробітник музею

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте