Презентували другу книгу «Чернігів у вогні»

Презентували другу книгу «Чернігів у вогні», яка є продовженням вже відомої в Україні та за її межами збірки «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» і в якій зібрані окремі розповіді про героїв-захисників нашої Чернігівщини.

Вихід у світ саме цієї книги ‒ це не чергова подія, яка зазвичай хвилює насамперед одного автора та ще, можливо, й видавця. Адже якраз ця книга – це своєрідна уніфікація багатьох невигаданих епізодів героїчного протистояння звичайних українців російській орді. Саме тут зібрані міні-історії, які систематизують в одному великому зібранні цілий спектр подій, що відбувалися на Придесенні, зокрема, у лютому-березні 2022 року.

Мова про другу книгу «Чернігів у вогні», яка є продовженням вже відомої в Україні та за її межами збірки «Чернігів у вогні. Зметем орду, відправимо до пекла!» і в якій зібрані окремі розповіді про героїв-захисників нашої Чернігівщини.

Така потужна книжкова збірка ‒ це спільний проект авторського колективу обласної газети «Чернігівщина», військовослужбовців Оперативного командування «Північ» / Operational Command “North” та Міжнародної літературно–мистецької Академії України. Авторами книги стали журналісти тижневика Сергій Дзюба, Марія Пучинець, Віталій Назаренко, Григорій Войток.

‒ Це видання стало своєрідним Меморіалом пам’яті людей, які боролися за Вкраїну і загинули від російських куль, а також про тих незламних українців, які воювали і сьогодні захищають нашу державу від окупантів, ‒ зазначив під час презентації другої книги редактор газети «Чернігівщина» Сергій Дзюба. ‒ Дуже добре, що подвиги наших захисників зафіксовані в книгах. Пройдуть роки, а  майбутні покоління дізнаватимуться про сьогоднішні вчинки наших героїв не з вигаданого кіно, чи розповідей тих, хто не матиме причетності до сьогоднішніх подій, а  дознаватимуться від першоджерел, про яких і розказано в наших книгах.

До речі, перша книга, яка вже тричі передруковувалася, користується неабияким попитом серед читачів. І хоча весь двотомник «Чернігів у вогні» (разом – близько 1100 сторінок!) викладений в Інтернеті на популярних порталах, саме друковану книгу просять надіслати читачі не лише в Україні, а й за кордоном.

Завітав на презентацію другої книги і Командувач Об’єднаних сил ЗСУ, Герой України, генерал-лейтенант Сергій Наєв, який вручив Сергієві Дзюбі прапор з підписами оборонців Чернігова, де також поставив свій автограф.

‒ Оборона Чернігова ‒ це героїчна сторінка в історії російсько-української війни, ‒ наголосив Командувач Об’єднаних сил ЗСУ. ‒ Те, що зробили наші хлопці, наші воїни ‒ це героїчні вчинки, подвиги. Адже вони ціною свого власного життя боронили Чернігів і чернігівську землю…Завдяки тому, що Чернігів вистояв, ворог відчув справжній опір українського народу. Ворог зрозумів, що за три дні, як планувалось, йому не вдасться нічого зробити, крім як відчути шалений опір українців. Що, власне, і відбулось. Єдність мешканців краю та міста, згуртувала ще більше людей і зламала намір ворога поневолити український народ… У кожного захисника є частка свого подвигу! Ми маємо продовжити боротьбу проти ворога, який не має права ступити на чернігівську землю. 

На презентацію завітали і герої цієї книги – мужні бійці, волонтери, медики, які також розповіли присутнім про окремі випадки з життя, що вже стали історією. Серед учасників заходів ‒ головний капелан ОК «Північ» Aнтоній Панасенко.

‒ Ми зараз робимо дуже важливий крок, який має витоки і свої плоди принесе вже для майбутніх поколінь, ‒ акцентував увагу присутніх головний капелан ОК «Північ» Антоній Панасенко. ‒ Адже книга ‒ це завжди пам’ять про живих і померлих, про геройські вчинки і подвиги, про нашу кров і нашу генетику…

Учасниками заходів, як і героями публікацій обох книг, стали полковники Олександр Ярмоленко, Валентин Буряченко, Вадим Мисник, підполковники Андрій Требух («Кліщ»), Валерій Воробей, Олег Флюгерт, майор Ірина Мороз, герої оборони Чернігова, зокрема Микола Гоголь («Де Голь»), Сергій Набок, Євген Смага, волонтери Олександр Вайло, Альона Акуленко, Іван Славов.

В презентації взяли участь також заступник голови Чернігівської обласної ради Дмитро Блауш, генеральний директор Чернігівської обласної лікарні Андрій Жиденко, лікарі і співачки Інна Лютницька та Тетяна Чабан.

Вже всі зрозуміли, що росія воює не лише на полі бою, а й на інших фронтах, наприклад, інформаційному. Тож презентована книга є вкрай важливою зброєю проти ворога. На цьому наголосив заступник голови облради Дмитро Блауш.

‒ Ця книга є вагомим внеском у нашу спільну боротьбу з ворогом, враховуючи те, що росія у своїй пропаганді приділяє значну увагу історичним аспектам, ‒ підкреслив Дмитро Блауш. ‒ Обличчя у ворога ‒ це росія, яка прийшла з недружніми намірами на нашу священну землю. Але ми впевнені, що вона сама від цього меча й поляже… Я дякую авторам книги, що вони залишають для майбутніх поколінь пам’ять про подвиги тих людей, які  здійснили його вчора, роблять сьогодні і довершуватимуть завтра.

Командувач Об’єднаних сил ЗСУ, Герой України, генерал-лейтенант Сергій Наєв особисто вручив бійцю спецпідрозділу «Кліщі» Олександру Вайлу медаль «За службу та звитягу».

А редактор газети «Чернігівщина» та співавтор двох книг «Чернігів у вогні» Сергій Дзюба вручив спеціальні дипломи оборонцям міста, волонтерам та спонсорам книги.

Співачки Інна Лютницька та Тетяна Чабан проспівали кілька чудових музичних творів, одна з яких у виконанні дуету стала прем’єрною ‒ це «Пісня про Чернігів».

Сергій Вітер

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте